Přeskočit na hlavní obsah

VELKÝ OKRUH BENELUXEM

» Navštívit země Beneluxu jsem chtěl už delší dobu, ale z různých důvodů jsem tyto místa ještě nestihl navštívit.
V letošním roce jsem měl ještě místo v kalendáři volné a tak jsem si říkal, že bych se do Lucemburska, Belgie a Nizozemí mohl konečně podívat.
Vybral jsem si cestovní kancelář radynacestu.cz a zájezd "To nejlepší z Beneluxu".
Najdete tu cestopisy, ne po dnech, ale město od města.

► ITINERÁŘ 
0) ÚVOD ⏬
 Středa  
1) Lucemburk    2) Brusel 
 Čtvrtek 
3) Gent               4) Bruggy               5) Antverpy 
 Pátek     
6) Rotterdam     7) Scheveningen   8) Haag 
 Sobota   
9) Zaanse Schans  10) Amsterdam 1. část / 2. část

Cestopis se zájezdu: To nejlepší z Beneluxu s CK Radynacestu.cz

0) ÚVOD 
> Benelux je označení pro volné společenství (celní a hospodářská unie) Belgie, Nizozemska a Lucemburska. Název vznikl podle počátečních písmen těchto zemí.

Při výběru cestovní kanceláře byl hlavním kritériem program zájezdu, protože jsem měl vytipované místa, na které bych se chtěl podívat. 
Cestovka, kterou jsem si nakonec vybral, ale pro nenaplnění kapacity zájezd zrušila. Další v pořadí byla CK radynacestu.cz se zájezdem To nejlepší z Beneluxu. Zde rozhodlo, že jezdí také z Ostravy, protože cesta z mé oblasti na místo odjezdu dalších CK bývá občas dost komplikovaná. Další plus byly pěkné webové stránky. Ty byli nejen přehledné, ale také se zde daly dozvědět další podrobnosti k navštíveným místům. Nakonec i náš průvodce nám řekl zajímavé věci u jednotlivých památek, zajímavostí, ale také doporučil kde zajít nebo si koupit místní speciality.

Informace o zájezdu:
6 dní / 5 nocí.
Ubytování: 3 noci (2x Antverpy, 1x Haag).
Stravování: 3x snídaně (formou bufetu).
Program nabízel na každý den dvě až tři města, díky přejezdům ale bylo na některé málo času. Proto jsem to také bral jen jako první seznámení s těmito městy, abych si vytipoval, které pro mě budou ty nejzajímavější a do kterých bych se chtěl vrátit na delší dobu.
Zdroj: www.radynacestu.cz

HISTORIE
> Osudy těchto zemí se proplétaly také v dějinách a vlastně i jejich historie je trochu společná. Země mívala různé vrchnosti, ale bývaly souhrnně vnímány jako Low Countries - Nízké země, protože většina jejich území podél pobřeží Severního moře a v určité vzdálenosti ve vnitrozemí byla buď pod úrovní moře, nebo jen mírně nad ní.
Tuto nížinná oblast v severozápadní Evropě, tvořilo dolní povodí delty Rhine–Meuse–Scheldt (Rýna, Mže a Šeldy) a skládala se ze tří zemí: Belgie, Nizozemska a Lucemburska. Geograficky a historicky oblast zahrnuje také jižní část Francie a východní část Německa.
Z etnického hlediska tvořili Nízké země přechodnou oblast mezi starogermánským a latinským dědictvím západní Evropy. 
> Jazyk: Nizozemština (germánský jazyk) se používá v Nizozemsku a v severní Belgii (kde je známá jako vlámština), zatímco francouzština (románský jazyk) a její valonské dialekty se používají v jižní Belgii. V Lucembursku se většinou mluví lucemburštinou s německým dialektem. Ve všech těchto zemích se ale prakticky domluvíte všemi těmito jazyky, hojně používána je také angličtina.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons

► ODKAZY
- www.radynacestu.cz/zajezd/to-nejlepsi-z-beneluxu 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

ODZNAKY NA GARMIN CONNECT

Když se snažíme dosáhnout svých sportovních cílů, chceme se cítit odměněni za své úsilí. Odznaky Garmin Connect přinášejí rychlý a snadný způsob, jak sledovat svůj pokrok, získávat body a uznání za své aktivity. Díky bodům můžete soutěžit se svými známými, stoupat v žebříčku a dosahovat vyšších úrovní. Čím více aktivit dokončíte, tím více bodů získáte.  Úrovně odznaků se pohybují od 1 do 10.

GARMIN: NECHODÍ NOTIFIKACE, ODPOJUJE SE BLUETOOTH, HODINKY NEJDOU SPÁROVAT

Jedním z největších problému Garmin je, že doplácí na to, že každý výrobce telefonu, někdy i model má jiné nastavení. Např. některé nastavení automaticky uspávají Connect (a jiné aplikace) a tím pak vaše zařízení, např. hodinky nedostávají potřebné informace z telefonu.

WISLA (JEZERO CZERNIAŃSKIE) - BARANIA GORA 1220 m.

Druhý říjnový víkend už je studený, ráno je stupeň nad nulou, ale počasí slibuje slunečné počasí a tak se s Yvett a Pepou vydáváme na druhý nejvyšší vrchol Slezských Beskyd (Beskid Śląski) Barania Gora (1220 m.n.m.).